אתר בהצלחה הוקם כדי לעזור לילדינו להצליח בלימודים ובבחינות המתקיימות בבתי הספר של מערכת החינוך בישראל וזאת ע”י אימון ותרגול של פתירת מבחנים באופן עצמאי כשלב מכין למבחנים בבתי הספר.

חזון אתר בהצלחה הוא להנגיש לכלל תלמידי ישראל את החומר הנלמד במערכת החינוך הישראלית הן בבחינות והן בתרגולים וזאת בצורה יעילה, פשוטה ונוחה לשימוש.

האתר מכיל מבחנים במקצועות השונים לפי כיתה, כל מבחן כולל גם את הפתרונות למבחן. כל המבחנים נכתבו ע”י מורים מנוסים ועל-פי תוכניות הלימוד של משרד החינוך לבתי הספר.

היתרונות הגלומים בתרגול על ידי פתירת מבחנים הם מובהקים:

1. מיקוד התלמידים בחומר הנלמד בעת התמודדותם עם שאלוני הבחינות.

2. העמקת החומר הנלמד מזוויות שונות בעת מעבר על שאלוני מבחן שונים.

3. זיהוי נקודות חוזק וחולשה בהבנת החומר הנלמד אצל התלמידים בעת מעבר על פתרונות המבחנים, ועל ידי כך להבין, מהם החומרים שעל התלמיד לחזור ולשפר את הבנתו בהם.

4. הפחתה ניכרת מהלחצים והמתחים הנפשיים בהם שרויים התלמידים במהלך שנת הלימודים כולה ובתקופות המבחנים בפרט, עקב חשיפתם החוזרת ונשנית בהתנסות פתירת מבחנים, בבתיהם – סביבה נוחה ונטולת לחץ.

5. מעבר על מבחנים כחלק מהכנה למבחן בבית הספר, ישפר את הצלחת התלמידים בבחינות ויתרום משמעותית לחיזוק ביטחונם האישי.

ההמלצה היא, לא לחכות למבחנים בבתי הספר בכדי לפתור בחינות מהאתר, אלא לעבור על הבחינות, באופן רציף, לאחר כל נושא לימוד שסיימו ללמד בכיתה.

אתר בהצלחה עלה לאוויר באוקטובר 2014 ועדיין בהרצה, כותבי הבחינות ממשיכים בעבודתם ומבחנים נוספים יועלו לאתר באופן רציף (יש להתעדכן  כל הזמן).

נשמח לקבל מיילים, הערות, בקשות, מבחנים לדוגמא, שמות ספרי לימוד ו/או כל מידע אחר שלדעתכם עשוי להפוך את האתר מתאים יותר עבור ילדכם או עבורכם – התלמידים הבוגרים יותר. כמו כן נשמח אם תוכלו לשתף את חבריכם בדבר קיום האתר.

שיהיה לכולנו בהצלחה

צוות אתר בהצלחה